Aukcja

Z BWpedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

UWAGA: Aukcje nie są finalizowane przez serwer natychmiast po zamknięciu licytacji, tylko dopiero po pewnym czasie (max 6 godzin po zamknięciu). Zamknięte ale nie wykonane aukcje można zobaczyć w opcji Lista aukcji -> OCZEKUJĄCE.


Opcja Aukcja uruchamia się na serwerze, na którym jest co najmniej 100 graczy z poziomem 20.

By móc brać udział w Aukcjach nasza postać musi posiadać co najmniej 20 poziom.

Do licytowania przedmiotu nie jest potrzebny Stary Rynek. Wymagany on jest tylko do wystawiania swoich przedmiotów na aukcji.

Ilość przedmiotów, jakie można wystawić w tym samym czasie, określana jest przez poziom Starego Rynku. Jednocześnie wyższe niż pierwszy poziomy Rynku działają tylko wtedy, gdy posiadamy konto premium.


WYSTAWIONE/OBSERWOWANE

Opcja ta zawiera dwie zakładki:

 • Wystawione - gdzie widzimy jakie przedmioty wystawiliśmy na aukcję oraz
 • Obserwowane - jest to lista wybranych przez nas aukcji, które chcemy "mieć na celowniku". Umożliwia ona dodatkowo bezpośrednie licytowanie w wybranych przez nas aukcjach bez konieczności przeglądania Listy Aukcji.

WYSTAW PRZEDMIOT

Przedmiotu wystawionego nie możemy używać.

Wymagania przedmiotu

Wystawić możemy:

Cena maksymalna

W prawym oknie mamy listę przedmiotów spełniających ww. warunki. Po wybraniu jednego z nich wyświetli się nam cena maksymalna jaką możemy zażądać za dany przedmiot. W tym samym oknie mamy możliwość wybrania rodzaju kamieni jakie będzie można zaoferować za nasz przedmiot.

W przypadku złomu maksymalna cena za 1 kilogram to 1 kamień krwi. Minimalna oferta to 4 sztuki złomu.

Cena minimalna

Kosztem jednego kamienia krwi (na serwerach Necro: 100 pkt rozwoju) możemy wyznaczyć minimalną cenę za jaką jesteśmy gotowi sprzedać nasz przedmiot. UWAGA! Nawet jeżeli nikt nie zaoferuje ceny minimalnej to poniesiemy koszty wystawienia przedmiotu na aukcję w wysokości 1 kamienia krwi jeżeli wybierzemy tę opcję.

Czas trwania aukcji

Możemy tutaj ustawić jak długo ma trwać aukcja.

LISTA AUKCJI

Tutaj widzimy wszystkie aukcje jakie obecnie trwają.

Przy każdej z trwających aukcji mamy ikony Obserwuj oraz Licytuj. Po wybraniu Obserwuj dana aukcja zostanie dopisana do listy aukcji obserwowanych. Po wybraniu opcji licytuj otworzy nam się okno licytacji, w którym możemy podać cenę jaką chcemy zaoferować za dany przedmiot jak również: informacja o cenie maksymalnej danego przedmiotu oraz ilość posiadanych przez nas kamieni.

UWAGA! W momencie złożenia oferty kupna system automatycznie pobiera licytowaną kwotę z naszego konta i zwraca ją tylko w przypadku przebicia naszej oferty przez innego kupca.

W zakładce OCZEKUJĄCE widzimy listę aukcji, które czekają na sfinalizowanie przez serwer. Tych aukcji nie można już licytować.

PRZEBIEG AUKCJI

 • W trakcie trwania aukcji możemy wycofać wystawiony przez nas przedmiot w dowolnym momencie, ale pod warunkiem, że nikt go jeszcze nie zalicytował. W przypadku serwera Moria aby wycofać z aukcji przedmiot, który ma klony na aukcji, żaden z klonów nie może zostać zalicytowany.
 • W trakcie aukcji nie będzie można używać wystawionego przedmiotu.
 • Wystawiony przez nas przedmiot pojawi się na aukcji w przeciągu 6 godzin od wystawienia.
 • Licytacja rozpoczyna się od momentu pojawienia się przedmiotu na aukcji i trwa dokładnie tyle czasu ile ustawiliśmy (24,36,48 godzin).
 • W przypadku przebicia oferty w ostatnich 30 sekundach licytacji, czas jej trwania wydłuża się o dodatkowe 3 min.
 • Minimalnym przebiciem jest 5% aktualnej oferowanej ceny zaokrąglone w dół, min. 1 kamień krwi.
 • Przeliczniki kamieni są identyczne jak przy tworzeniu lepszych kamieni, czyli 10kk=1ks
 • Sprzedający nie może zobaczyć aktualnej ceny oferowanej za jego przedmiot.
 • Kupujący i sprzedający otrzymają raport z aukcji po 30, 42 lub 54h od wystawienia przedmiotu na aukcję (w zależności od wybranego czasu aukcji)
 • Przedmiot oraz cena sprzedaży będą do wglądu dla wszystkich jeszcze przez 12h po zakończeniu aukcji


UWAGA: Aukcje będą finalizowane przez serwer w ciągu 1-2 godzin od zamknięcia licytacji. Zamknięte ale nie wykonane aukcje można zobaczyć w opcji Lista aukcji -> OCZEKUJĄCE.