Podróż

Z BWpedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wymagania

Każdy gracz może odbyć jedną Podróż dziennie. Wybór lokacji zależy od aktu, w którym się znajdujemy. W pierwszym akcie dostępne są pierwsze 3 lokacje, drugi akt odblokowuje kolejne 3, a w trzecim akcie dostępnych jest 9 lokacji.

Rozpoczęcie podróży jest darmowe.

Sposób przechodzenia

Na początku Podróży wybieramy lokację i poziom trudności. Od poziomu trudności zależy, ile poziomów (przeciwników i bossów) będzie miała Podróż oraz jak wysokie będą wymagania na każdym etapie. Podczas Podróży gracz zużywa swoje statystyki i/lub punkty krwi - ich liczba jest zapisywana w momencie rozpoczęcia podróży. Po rozpoczęciu podróży mamy dwie opcje do wyboru:

- Ruszaj - przechodzimy do walki z przeciwnikiem. Po wybraniu opcji "Ruszaj" możemy wybrać statystykę, którą chcemy pokonać przeciwnika. Wybrana statystyka uszczupli nasz budżet na dalsze etapy Podróży.

>Przykład
>Gracz ma 300 zwinności, przeciwnik wymaga 100 - po wybraniu zwinności do końca Podróży Gracz będzie miał dostępne 200 zwinności.

- Odpoczywaj - zatrzymujemy Podróż, nie kończąc jej. Następnego dnia statystyki zostaną zregenerowane i będzie można kontynuować Podróż nie tracąc postępów z poprzedniego dnia.

W przypadku, gdy nasze statystyki są zbyt niskie aby za ich pomocą pokonać przeciwnika, możemy zamiast tego użyć punktów krwi (5 pkt krwi = 1 statystyka).

- Ucieczka - wybranie tej opcji kończy Podróż.

Podróż kończy się momencie wybrania ostatniej akcji (zabicie ostatniego bossa, odpoczynek, ucieczka) i tego dnia nie można już wyruszyć na kolejną. Podróż nie kończy się automatycznie po północy - następnego dnia będzie w tym samym stanie, w którym została przerwana.

Przeciwnicy

Podczas Podróży napotykamy losowych przeciwników, jednak niektórzy z nich mają nieco większe szanse na pojawienie się na konkretnych lokacjach. Każdego napotkanego przeciwnika możemy pokonać wybierając jedną z 2 charakterystycznych dla niego statystyk. Pierwsza z nich jest zawsze taka sama, druga jest losowana z puli.

Czasami może się trafić przeszkoda, którą możemy pokonać zużywając statystykę lub czekając. Wybranie drugiej opcji nie zużywa statystyk, jednak zatrzymuje Podróż na pewien czas i resetuje szansę na lepsze nagrody z worków.

W trakcie podróży, w zależności od wybranego poziomu trudności, możemy napotkać jednego lub dwóch bossów. Bossowie to przeciwnicy, którzy wymagają do pokonania trzech rund (wykonania trzech ataków). Dodatkowo wymagają zużycia większej ilości statystyk niż zwykli przeciwnicy.

Podczas walki z bossami możemy (ale nie musimy) wykonać atak specjalny. Rodzaj ataku jest losowany na początku walki z bossem i modyfikuje jej przebieg (np. zmienia koszty, zwiększa statystyki Gracza itp.).

Nagrody

Za każdą Podróż gracz otrzymuje losowy przedmiot z gwarantowanym prefiksem i sufiksem (o ile występuje). Im wyższa lokacja tym większe szanse na uzyskanie przedmiotu o wyższej jakości, dodatkowo każdy pokonany poziom znacznie zwiększa szansę na lepszą podstawę i afiksy.

Za pokonanie bossa gracz otrzymuje nagrodę przypisaną do lokacji, przedstawioną przed rozpoczęciem Podróży. Nagrody są losowane co 24 godziny. W przypadku gdy Gracz pokona dwóch bossów w trakcie jednej Podróży, za każdego z nich otrzyma identyczną nagrodę.

Za pokonanie każdego poziomu (oprócz poziomu z bossem) gracz otrzymuje worek z losową, niewielką nagrodą. Nagrody losowane są na zakończenie Podróży. Są 3 rodzaje worków - białe, niebieskie i purpurowe (każdy kolejny rodzaj daje większą nagrodę). Szansa na niebieski worek rośnie z każdym wylosowanym białym workiem i resetuje się do początkowej wartości po wylosowaniu niebieskiego worka. Purpurowe worki mają bardzo niewielką szansę na wylosowanie, ponadto można znaleźć maksymalnie jedną taką nagrodę podczas Podróży.