Edycja

Z BWpedia
(Przekierowano z Edytowanie)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

UWAGA - jeśli nie zgadzasz się z dowolnym z poniższych punktów - nie dokonuj edycji!

Kilka uwag, czyli z czym to się je

  1. Edytować tutoriale i dodawać nowe może każdy zarejestrowany użytkownik, chyba że mu tę możliwość z jakichś przyczyn będziemy musieli odebrać.
  2. Edycje i nowe artykuły powinny zawierać informacje przydatne dla ogółu użytkowników.
  3. Przy zmianie nie podpisujemy się. Z chwilą edycji, osoba edytująca przekazuje swoje prawa BWTeam.
  4. Formatowanie - warto przeczytać http://www.mediawiki.org/wiki/Help:Formatting (po angielsku) albo http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Formatowanie_tekstu (po polsku)
  5. Przed wysłaniem artykułu/zmiany warto najpierw zobaczyć 'Podgląd' i dopiero wysyłać.
  6. W przypadku edycji warto krótko napisać czego dotyczyła zmiana, albo co zostało dodane, np 'Poprawione literówki' albo 'Dodany akapit xxx'.
  7. W przypadku zmiany polegającej na poprawieniu literówki czy formatowania, należy zaznaczyć opcję 'To jest drobna zmiana'.
  8. Nie należy zamieszczać swoich opinii będących kwestią gustu, opisy mają być obiektywne, czyli skupiać się na temacie a nie na upodobaniach czy opinii autora.
  9. Po napisaniu artykułu lub zmiany, warto zerkać co jakiś czas do zakładki 'Dyskusja' dotyczącej artykułu, gdyż zarówno administratorzy jak i inni użytkownicy będą zamieszczać tam swoje opinie czego w opisie brakuje, co jest zbędne itd. Opinie "Artykuł jest fajny" albo "Artykuł do d..." będą usuwane, zaś recydywiści będą karani wykluczeniami z wiki i blokadami na forum i w grze.
  10. W przypadku nadmiernego spamu ze strony danego użytkownika i celowego działania na szkodę tutoriala, zastrzegamy sobie możliwość zablokowania konta użytkownika na wiki, na forum i w grze.